Nejčastěji kladené otázky
Není to nebezpečné? Nemá technologie EMS negativní vliv na srdce?
Impulzy působí pouze na příčně pruhované svalstvo, které umožňuje pohyb. Na hladké svaly – včetně například srdečního svalu – nijak nepůsobí. A samotný pravidelný pohyb může mít na kardiovaskulární systém jedině pozitivní účinky.
Co si mám s sebou na trénink vzít?
Ve studiu Body Factory slouží vše maximálnímu pohodlí hostů. Poskytneme vám všechno, co je k příjemnému tréninku zapotřebí, nemusíte si dělat starosti s balením a nošením tréninkové tašky – dostanete minerální vodu, iontový nápoj pro sportovce před tréninkem a proteinový koktejl po něm, poskytneme vám ručník, sprchový gel, sprchy, tréninkový úbor a podobně. A toto všechno je samozřejmě obsaženo v ceně tréninku! Ovšem vzhledem k tomu, že pásky na přenášení impulzů důkladně vlhčíme, aby získaly co nejlepší vodivost, doporučujeme hostům nanejvýš tolik, aby si s sebou vzali náhradní spodní prádlo.
Jsou příčiny, které mohou této formě tréninku bránit, nebo je vhodná pro každého bez výjimky?
Jako spodní věkovou hranici doporučujeme 14 let, protože v tomto věku už prakticky celý kosterní a svalový systém jedince získává definitivní podobu, a navíc si člověk už také správně uvědomuje své tělo a pohyby. Horní věková hranice stanovena není, ale trenér pochopitelně v každém případě na základě předběžných testů individuálně určí, jak intenzivně bude trénink probíhat. Existují určité choroby, respektive stavy, přinichž trénink EMS nepřichází v úvahu nebo si alespoň vyžaduje předběžnou konzultaci s lékařem, například zvýšená krvácivost (hemofilie); diabetes typu II; onemocnění provázená horečkou; akutní bakteriální procesy nebo virózy; změny a iritace pokožky způsobené alergií; používání kardiostimulátoru na regulaci srdečního rytmu; těžší neurologické choroby; tuberkulóza; nádorová onemocnění; těhotenství. Ať už trpíte jakoukoli známou chorobou, před tréninkem bezpodmínečně konzultujte svůj stav s trenérem nebo podle potřeby i s lékařem.
Co přesně se při tréninku děje s mými svaly?
V závislosti na aktuálním tréninkovém programu posilujeme za pomoci impulzů 90 %
svalstva v těle přímým a nepřímým stahováním svalů. Nastavení frekvence (udává se v Hz) rozhoduje o tom, kolik stahů vykoná sval za sekundu.
- Metabolický nebo celulitidní program: 7 Hz, což znamená 7 svalových stahů za sekundu. Při tréninku následuje po impulzu trvajícím 1 sekundu pauza rovněž v délce 1 sekundy a po celou dobu tréninku se provádějí cviky aerobního charakteru. Ovlivňují látkovou výměnu a krevní a mízní oběh. Doporučujeme hlavně těm, kdo hodlají zhubnout, ale vynikajícími výsledky se tento program může pyšnit i při boji proti„pomerančové” pokožce.
- Posilovací program: 85 Hz, což znamená 85 svalových stahů za sekundu. Při tréninku následuje po impulzu trvajícím 4 sekundy čtyřsekundová pauza a během trvání impulzů vykonáváme s pomocí trenéra jednoduché sestavy cviků, které si ale vyžadují soustředění. Optimální stimuly pro příčně pruhované svalstvo, pro každého, kdo chce sílit, mít větší svaly a dokonalejší postavu.
- Uvolňování svalů: 100 Hz, což znamená 100 svalových stahů za sekundu. Tuto variantu doporučujeme zejména po tréninku na protažení svalů unavených vynaloženou námahou, s pomocí cviků stretching. Má také vynikající sedativní a antistresové účinky.
- Kromě výše uvedených variant se nabízí také možnost sestavení personalizovaných programů v závislosti na nejrůznějších speciálních účelech tréninku, ty se však smějí aplikovat výhradně pod dozorem našich nejzkušenějších zaměstnanců, kteří mají kvalifikaci vedoucích trenérů, protože neodborně vypracované programy s sebou mohou nést zdravotní rizika.
Není tato metoda tréninku příliš drahá?
Zcela určitě není. Cena je ve srovnání s cenou osobního tréninku plně konkurence schopná, přičemž si navíc můžeme ušetřit spoustu času, a jak známo, „čas jsou peníze”Během krátké doby se dostavují účinné, rychlé a dobře viditelné výsledky, tudíž ani nemusíte vydávat peníze na marné pokusy a všelijaké „zázračné” pilulky. Dlouhodobě je v sázce vaše zdraví, jehož hodnota se dá těžko vyčíslit, a je třeba pomyslet i na to, kolik peněz lze uspořit tím, že není třeba platit lékaře, léky, že člověk není v pracovní neschopnosti atd.